O nas

O nas

STER Group jest firmą rodzinną posiadającą oddziały na kilku kontynentach. Naszym celem jest zapewnienie pasażerom komunikacji publicznej bezpieczeństwa i komfortu podróżowania.Nasze usługi charakteryzują się najwyższym poziomem, a możliwość dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb klienta jest w naszym firmowym DNA.

Każdy klient jest kreatorem własnych potrzeb i oczekiwań. Każdy klient jest dla nas najważniejszy. Biorąc pod uwagę powyższe motto STER Group stworzyła własny Instytut Badawczy, który potrzeby i oczekiwania naszych klientów i przyszłych klientów przetwarza w usługi i wyroby.

Dzięki sieci zakładów produkcyjnych na świecie możemy dotrzeć z naszymi propozycjami do szerokiej grupy pasażerów budując tym samym stałą więź pomiędzy potrzebami i możliwościami ich realizacji. Najwyższą wartością STER Group są ludzie. Wszyscy bez wyjątku zmotywowani aby wytwarzać najlepsze na świecie produkty w celu zapewnienia satysfakcji naszym klientom. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i potrzeby i definiowanie nowych projektów, określając tym samych nowe możliwości.

STER Group

Mając na względzie potrzebę podnoszenia poziomu bezpieczeństwa i komfortu pasażerów komunikacji masowej stawiamy sobie zadania tworzenia wyrobów i rozwiązań, które w sposób istotny i korzystny zmienią jakość transportu publicznego.

Jeśli tworzyć nowości, to w takim stopniu aby bezpieczeństwo, komfort, jakość wyrobów i usług znacznie odbiegała obecnie obowiązujących standardów.
Nie jest dla nas satysfakcjonującą droga tworzenia kolejnej wersji tego samego produktu ubranego w nowy wygląd, a w środku pozostawanie w rozwiązaniach z ubiegłej epoki. Rozwój produktu i usług to ciągłe poszukiwanie nowych możliwości i odkrywanie sposobów wdrażających postęp i ewolucje. Nie kopiujemy, nie naśladujemy. Obserwujemy zmiany na rynku i proponujemy własne, nowatorskie rozwiązania z uwzględnieniem oczekiwań naszych klientów.

Stworzyliśmy zespół innowatorów, którego zadaniem jest znajdowanie dróg, których inni nie potrafią odszukać, lub wyzwania na tej drodze są dla nich zbyt trudne.

Naszą satysfakcją jest zadowolenie klientów , ich radość i satysfakcja z wprowadzanych nowości i efektów jakie te nowości przynoszą. Wymyślić nowości to jedno, ale wdrożenie produktów i usług w taki sposób aby przyniosło to rozwiązanie pozytywny efekt wśród klientów to prawdziwe wyzwanie . Takie wyzwania stawiamy sobie i naszym zespołom. Równie ważnym aspektem obok ekonomii jest ekologia. Jesteśmy przekonani, że ekologia i bezpieczeństwo nie muszą tylko generować kosztów. Dla nas bezpieczeństwo i ekologia powinna być również źródłem przychodów. Lżejsze produkty, to mniej materiałów, niższa cena, oszczędność paliwa, to wreszcie redukcja emisji gazów cieplarnianych.

W skali oddziaływania STER Group, oszczędności sięgają setek milionów Euro w formie niespalonej ropy naftowej. To redukcja emisji CO2 na poziomie milionów kilogramów.

Opracowanie siedzeń 4 generacji to zadanie, które sprawiło nam dużo radości i satysfakcji, jest to pierwsze na świecie powszechnie dostępne rozwiązanie zmieniające definicje bezpieczeństwa w komunikacji publicznej zachowując wyjątkową dbałość o ekologię, a co najważniejsze niedostępny do tej pory poziom bezpieczeństwa młodzieży szkolnej i dzieci, które są naszym dobrem i celem naszego życia oraz przyszłością ziemi.

Rynki i lokalizacje

STER Group to wielopokoleniowa, rodzinna firma z globalną wizją i globalnym działaniem. Od ponad 25 lat wyposażamy pojazdy komunikacji publicznej, koncentrując się na przemyśle autobusowym i kolejowym. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy bezpieczeństwo i komfort podróży, a dzięki połączeniu sieci firm i montowni mamy możliwość dostawy ponad 1 000 000 ultra-bezpiecznych i komfortowych siedzeń rocznie. Obecnie nasze produkty są eksploatowane na 5 kontynentach, a poszczególne rynki są obsługiwane przez montownie rozlokowane na całym świecie. Dzięki temu nasi klienci są zawsze blisko nas.

Każda fabryka stanowi centrum zaopatrzenia rynków lokalnych ma ściśle określony, globalny cel; produkować światowej jakości wyroby dostosowane do wymogów każdego klienta, w jak najkrótszym czasie, optymalnej dla klienta cenie, przy zachowaniu najwyższej jakości obsługi.

Działania branży są motorem napędowym rozwoju całej grupy.

STER India

STER India to samodzielna firma produkcyjna założona jako część STER Group w 2016 roku. Pierwsze fotele do autobusu na rynek Indyjski firma wyprodukowała i sprzedała 22 września 2017 r. Od tego momentu STER India notuje wzrost zainteresowania swoimi produktami, a wzrost udziału produkcji lokalnej zwiększa zainteresowanie gamą produktową całej grupy.

Celem działalności firmy w Indiach jest zdolność do zaspokajania potrzeb rynku lokalnego w światowej klasy fotele do środków komunikacji masowej, przy zachowaniu cen opartych na kosztach pracy rynku lokalnego. W miarę rozwoju firmy zakład produkcyjny w Indiach będzie obsługiwał rynki Azji i Oceanii z rynkiem Australijskim włącznie.

STER Turkey

STER Turkey to najmłodsza spółka w STER Group. Przed dołączeniem do STER Group funkcjonowała na rynku pod nazwą Fource i od 2016r była oficjalnym przedstawicielem STER na rynku Tureckim w zakresie foteli miejskich. Po okresie 3 lat owocnej współpracy, Ster jak również dotychczasowi udziałowcy Fource postanowili przekształcić dotychczasowe przedstawicielstwo w pełnoprawnego członka STER Group. Zakup pakietu większościowego i włączenie STER Turcja do grupy pozwala na szybkie wdrożenie produktów do ofert wszystkich członków rodziny STER na świecie. Możliwość współpracy i wzajemnego wsparcia powoduje, że dotychczasowy szybki rozwój grupy będzie miał nowy wymiar i możliwości. W sposób znaczny grupa przyspieszy wprowadzanie wyrobów na rynki, oraz w istotnym zakresie zwiększy asortyment proponowanych rozwiązań.

Plany

W planach STER Group jest sprzedaż 1 000 000 siedzeń rocznie na światowym rynku. Cel ambitny, ale możliwy do osiągnięcia i to już w 2020 roku. Dzięki zmotywowanemu zespołowi, oraz poprzez ciągłe doskonalenie technologii produkcji i systemów obsługi rynku ambitne cele ze sfery marzeń systematycznie przenoszą się w fakty dokonane. Jest dla nas dużą satysfakcją i przyjemnością, że możemy współpracować z ambitnym zespołem współpracowników, którzy sobie i swojemu szefostwu stawiają wysoko poprzeczkę i ambitnie sami określają wyzwania i cele.

Dziękujemy za zaufanie, wsparcie i uczestnictwo w ambitnym tworzeniu nowej rzeczywistości.